İzmir Marina'da Dünya Çevre Günü

05.06.2021

 

05 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında İzmir İtfaiyesi Dalgıç Ekibi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı işbirliği ile İZMİR MARİNA’da deniz temizliği etkinliği gerçekleştirildi.

Dalgıç ekiplerinin saatlerce süren uğraşları sonuncunda deniz dibinden otomobil lastikleri, branda, halat ve hortum parçalarının yanı sıra çok sayıda plastik atık da çıkartıldı. Kıyıda toplanan atıklar, denizleri temizlemek yerine kirletmemek gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

 

DSC_0890.JPG

İzmir Marina'da Kabotaj Bayramı

01.07.2021

 

Türkiye karasuları ve limanları arasında deniz taşımacılığı ve ticaret haklarını yalnızca Türk gemi ve vatandaşlarına tanıyan Kabotaj Kanununun kabul edilişinin 95. Yılı İzmir Marina’da kutlandı. Denize ve denizciliğe gönül vermiş İZDENİZ çalışanları İzmir Marina’da çeşitli etkinliklerle bir araya gelerek,  bayramın tadını doyasıya çıkardılar.

Çalışanlardan oluşan ekipler halat çekme yarışması yaparak keyifli anlar yaşadı. Marina içerisinde İzmir Kayıkları ile yapılan  kürek çekme yarışlarına İzmir Marina misafirleri de sahil kenarından destek verdi.  

seçilen 1.jpg
seçilen 2.jpg